DÜNYA HELAL ZiRVESi 2018

FUAR ADI : Dünya Helal Zirvesi
DÜZENLEME TARİHİ : 29 Kasım – 2 Aralık 2018
MEKAN : Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Yenikapı / İstanbul
ULUSLARARASI KONUŞMACI SAYISI : 60 Kişi
KATILIMCI : 5000 Delege

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde düzenlenen dünyanın en büyük helal organizasyonu Dünya Helal Zirvesi 29 Kasım – 02 Aralık tarihleri arasında, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi, Yenikapı, İstanbul’da gerçekleşmiştir.

 Dünya Helal Zirvesi Konseyi adına Sn. Emre Ete tarafından açılışı yapılan programda, Ticaret Bakan Yardımcısı Sn. Gonca Yılmaz Batur olmak üzere, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Sn. Nurettin Nebati, İslam ülkeleri Standartlar ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saad Bin Othman Al Kasabi, Filistin Milli Ekonomi Bakanı Sn. Abeer Odeh, İslami Ticareti Geliştirme Merkezi (ICDT) Genel Direktörü Dr. Hassane Hzaine (OIC Genel Sekreterinin mesajını okudu), Uluslararası İslami Fıkıh Akademisini Enformasyon Direktörü Sn. Mohamed Basher M.Abdulmuhsen Haddat konuşmalarını gerçekleştirmiştir.

Ayrıca dünyaca ünlü İngiliz Müslüman müzisyen ve hayırsever Yusuf İslam da Dünya Helal Zirvesinde konuşmacı olarak yer almıştır. Dünya Helal Zirvesi Konseyi adına kendisine ‘’Dünya Barış Ödülü’’ taktim edilen ünlü müzisyen ayrıca zirve kapsamında hayranları ile buluşarak, ‘’Neden Hala Gitar Taşıyorum’’ adlı kitabını imzalamıştır.

Dünya Helal Zirvesi 2018 Programında Yer Alan Konferanslar;

  Helal Kalite ve Altyapısı Konferansı
  Bilimsel Konferans (Helal Gıda, Helal Ecza, Helal Ürün Doğrulama)
  Helal Turizm Konferansı
  İslami Finans Konferansı
  Helal Farkındalık Konferansı

Araç çubuğuna atla